MBA02040C6203FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C6203FRP00
Description
RES 620K OHM 0.4W 1% AXIAL
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Diameter :
1.6mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.4W
Radiation Hardening :
No
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Tin
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
620kOhm
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR, 10 INCH
Max Power Dissipation :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Vishay MBA02040C6203FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 620kOhm, 0.4W, Metal Film,