MBA02040C6190DC100
Mfr.Part #
MBA02040C6190DC100
Description
RES 619 OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Automotive AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Tolerance :
±0.5%
Diameter :
1.6mm
Published :
Resistance :
619Ohms
2
Length :
3.6068mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay MBA02040C6190DC100
Through Hole 619Ohms, 0.4W, Metal Film,