MBA02040C5234FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C5234FRP00
Description
RES 5.23M OHM 0.4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
3.6068mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
5.23MOhms
Power (Watts) :
0.4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
1.6mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Vishay MBA02040C5234FRP00
5.23MOhms, 0.4W, Metal Film,