MBA02040C4640FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C4640FCT00
Description
RES 464 OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
3.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
8 Weeks
Termination :
Axial
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Military Standard :
Not
Resistance :
464Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Vishay MBA02040C4640FCT00
Through Hole 464Ohms, 0.4W, Metal Film,