MBA02040C3309FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C3309FRP00
Description
RES 33 OHM 0.4W 1% AXIAL
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 10 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
33Ohm
Diameter :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Contact Plating :
Tin
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Published :
Power (Watts) :
0.4W
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C