MBA02040C2670FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C2670FRP00
Description
RES 267 OHM 0.4W 1% AXIAL
No
Power Rating :
400mW
Max Power Dissipation :
400mW
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Metal Film
Length :
3.6068mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W
Diameter :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
267Ohms
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay MBA02040C2670FRP00
Through Hole 267Ohms, 0.4W, Metal Film,