MBA02040C2328FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C2328FRP00
Description
RES 2.32 OHM 0.4W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
2
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
3.6068mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
2.32Ohms
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.4W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
1.6mm
Metal Film
Vishay MBA02040C2328FRP00
2.32Ohms, 0.4W, Metal Film,