MBA02040C2321FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C2321FRP00
Description
RES 2.32K OHM 0.4W 1% AXIAL
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
500 µm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Automotive AEC-Q200
Length :
3.6mm
Max Power Dissipation :
400mW
Diameter :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.4W
Power Rating :
400mW
Max Operating Temperature :
155°C
Lead Pitch :
5mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
2.32kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
Vishay MBA02040C2321FRP00
Through Hole 2.32kOhms, 0.4W, Metal Film,