MBA02040C1823DCT00
Mfr.Part #
MBA02040C1823DCT00
Description
RES 182K OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Diameter :
1.6mm
Resistance :
182kOhms
Radiation Hardening :
No
Length :
3.6068mm
Metal Film
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Max Operating Temperature :
155°C
Vishay MBA02040C1823DCT00
Through Hole 182kOhms, 0.4W, Metal Film,