MBA02040C1783FC100
Mfr.Part #
MBA02040C1783FC100
Description
RES 178K OHM 0.4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
178kOhm
Diameter :
1.6mm
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Vishay MBA02040C1783FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 178kOhm, 0.4W, Metal Film,