MBA02040C1741FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C1741FCT00
Description
RES 1.74K OHM 0.4W 1% AXIAL
Diameter :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.4W
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Axial
Published :
Resistance :
1.74kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Length :
3.6068mm
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Not Applicable
Vishay MBA02040C1741FCT00
Through Hole 1.74kOhms, 0.4W, Metal Film,