MBA02040C1629FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C1629FRP00
Description
RES 16.2 OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
16.2Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±1%
Length :
3.6068mm
Diameter :
1.6mm
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Published :
No
Power Rating :
400mW
Vishay MBA02040C1629FRP00
16.2Ohms, 0.4W, Metal Film,