MBA02040C1584FC100
Mfr.Part #
MBA02040C1584FC100
Description
RES 1.58M OHM 0.4W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Metal Film
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.4W
Max Power Dissipation :
400mW
MBA/SMA 0204 - Professional
Construction :
Tubular
Resistance :
1.58MOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Vishay MBA02040C1584FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.58MOhm, 0.4W, Metal Film,