MBA02040C1509FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C1509FCT00
Description
RES 15 OHM 0.4W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.4W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Length :
3.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Termination :
Max Power Dissipation :
400mW
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
1.6mm
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Resistance :
15Ohms
Vishay MBA02040C1509FCT00
Through Hole 15Ohms, 0.4W, Metal Film,