MBA02040C1430FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C1430FCT00
Description
RES 143 OHM 0.4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
143Ohms
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.4W
Diameter :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Length :
3.6068mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Vishay MBA02040C1430FCT00
Through Hole 143Ohms, 0.4W, Metal Film,