MBA02040C1300FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C1300FCT00
Description
RES 130 OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Resistance :
130Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
3.6068mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Axial
Published :
Diameter :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
400mW
Power (Watts) :
0.4W
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Vishay MBA02040C1300FCT00
Through Hole 130Ohms, 0.4W, Metal Film,