MBA02040C1272FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C1272FRP00
Description
RES 12.7K OHM 0.4W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Subcategory :
Circular Connectors
Product Type :
Circular MIL Spec Connector
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.4W
Features :
Automotive AEC-Q200
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.063 Dia x 0.142 L (1.60mm x 3.60mm)
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
Brand :
ITT Cannon
Package / Case :
Resistance :
12.7 kOhms