MBA02040C1244FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C1244FRP00
Description
RES 1.24M OHM 0.4W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.24MOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Mount :
Through Hole
Diameter :
1.6mm
Power Rating :
400mW
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Max Power Dissipation :
400mW
Voltage - Rated DC :
200V
2
Length :
3.6068mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay MBA02040C1244FRP00
Through Hole 1.24MOhms, 0.4W, Metal Film,