MBA02040C1233DRP00
Mfr.Part #
MBA02040C1233DRP00
Description
RES 123K OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
123kOhms
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6068mm
Power (Watts) :
0.4W
Diameter :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
155°C
ROHS3 Compliant
Vishay MBA02040C1233DRP00
Through Hole 123kOhms, 0.4W, Metal Film,