MBA02040C1133FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C1133FRP00
Description
RES 113K OHM 0.4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.4W
Power Rating :
400mW
Mount :
Through Hole
Resistance :
113kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6068mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Diameter :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Vishay MBA02040C1133FRP00
Through Hole 113kOhms, 0.4W, Metal Film,