MBA02040C1072FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C1072FCT00
Description
RES 10.7K OHM 0.4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
3.6068mm
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Diameter :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
10.7kOhms
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.4W
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay MBA02040C1072FCT00
Through Hole 10.7kOhms, 0.4W, Metal Film,