MBA02040C1059FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C1059FCT00
Description
RES 10.5 OHM 0.4W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
400mW
Length :
3.6068mm
2
Mount :
Through Hole
Feature :
Automotive AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Resistance :
10.5Ohms
Diameter :
1.6mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free
Published :
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Vishay MBA02040C1059FCT00
Through Hole 10.5Ohms, 0.4W, Metal Film,