MBA02040C1052FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C1052FCT00
Description
RES 10.5K OHM 0.4W 1% AXIAL
Automotive AEC-Q200
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Resistance :
10.5kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Through Hole
Length :
3.6mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
400mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
1.6mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.4W
Radiation Hardening :
No
Termination :
Vishay MBA02040C1052FCT00
Through Hole 10.5kOhms, 0.4W, Metal Film,