M15733/61-0010
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M15733/61-0010
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(PI) 5000PF CHASSIS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Mount :
Panel
Factory Lead Time :
17 Weeks
HTS Code :
Type :
Low Pass
Attenuation Value :
65dB @ 100MHz
ESD Protection :
No
Max Current Rating :
10A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Number of Functions :
1
Max Voltage Rating (AC) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Height :
4.72mm
ECCN Code :
EAR99
Values :
C = 5000pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Termination :
Turret
Capacitance :
5000μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Order :
3rd
Number of Channels :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
0.250Diax0.468L 6.35mmx11.89mm