LQB18NNR47J10D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQB18NNR47J10D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470NH 400MA 580MOHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
580mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
470nH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Termination :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Current Rating :
400mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
25 @ 25MHz
Series :
LQB18
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max DC Current :
400mA
Height :
800μm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Inductor Application :
RF INDUCTOR
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Type :
Multilayer
Test Frequency :
25MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Shielding :
Shielded
Case Code (Imperial) :
Datasheets
LQB18NNR47J10D
Murata Electronics LQB18NNR47J10D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD