LQB15NNR27M10D
Mfr.Part #
LQB15NNR27M10D
Description
FIXED IND 270NH 330MA 512.5 MOHM
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Current Rating :
330mA
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
10 @ 25MHz
Inductance :
270nH
Max DC Current :
330mA
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
512.5mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
LQB15NNR27M10D
Murata Electronics LQB15NNR27M10D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD