LQB15NNR22J10D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQB15NNR22J10D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 380MA 437.5 MOHM
Stock
417
In Stock :
417
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
437.5mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
HTS Code :
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Inductance :
220nH
Max DC Current :
380mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Metric) :
1005
Series :
LQB15
Material - Core :
Ferrite
Q Factor :
32
Height :
500μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q @ Freq :
10 @ 25MHz
Case Code (Imperial) :
0402
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
380mA
Type :
Multilayer
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
25MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
LQB15NNR22J10D
Murata Electronics LQB15NNR22J10D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD