LQB15NNR39K10D
Mfr.Part #
LQB15NNR39K10D
Description
FIXED IND 390NH 300MA 675MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
390nH
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
675mOhm Max
Max DC Current :
300mA
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Current Rating :
300mA
Q @ Freq :
10 @ 25MHz
Tolerance :
±10%
Datasheets
LQB15NNR39K10D
Murata Electronics LQB15NNR39K10D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD