LLS2W680MELZ
Mfr.Part #
LLS2W680MELZ
Description
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
Tan Delta :
0.2
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Ripple Current :
710mA
Lead Pitch :
10mm
Capacitance :
68µF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
1.0153A @ 50kHz
Published :
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Height :
25mm
Leakage Current :
520μA
Diameter :
22mm
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
710mA @ 120Hz
3000 hours
Voltage - Rated DC :
450V
Datasheets
LLS2W680MELZ
Nichicon LLS2W680MELZ
LLS 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 710mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In