LLL185R71E103MA11K
Mfr.Part #
LLL185R71E103MA11K
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0306
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Height :
500μm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
Thickness :
500μm
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Tolerance :
±20%
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
LLL
Temperature Coefficient :
X7R
Length :
0.8mm
Applications :
Bypass, Decoupling
Depth :
1.6mm
Capacitance :
10000pF
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Multilayer :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C