LLL185C70G224MA11K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLL185C70G224MA11K
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 4V X7S 0306
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
4V
Mount :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
X7S
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Depth :
1.6mm
Length :
0.8mm
Size / Dimension :
0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Height :
600μm
Capacitance :
0.22µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
X7S
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Tolerance :
±20%