LEM2520TR15J
Mfr.Part #
LEM2520TR15J
Description
FIXED IND 150NH 480MA 420MOHM SM
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant :
550MHz
Height :
1.8mm
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
J BEND
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Test Frequency :
25.2MHz
Current Rating :
480mA
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Inductance :
150nH
Datasheets
LEM2520TR15J
LEM2520TR15J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD