LEM2520T33NK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LEM2520T33NK
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33NH 400MA 460MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Series :
LE, M Type
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
1.8mm
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
Current Rating :
400mA
Lead Free :
Lead Free
Type :
Wirewound
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Shielding :
Unshielded
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Mount :
Surface Mount
Inductance :
33nH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Q @ Freq :
15 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Test Frequency :
100MHz
Datasheets
LEM2520T33NK
LEM2520T33NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD