LDS0705-820M-R
Mfr.Part #
LDS0705-820M-R
Description
FIXED IND 82UH 850MA 323MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Inductance :
82μH
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Current Rating (Amps) :
850mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
323mOhm
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Current - Saturation :
870mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
LDS0705-820M-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD