LDS0705-150M-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LDS0705-150M-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 2.04A 56 MOHM SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
2.04A
Current - Saturation :
2.07A
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
56mOhm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Published :
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Ferrite
Series :
LDS0705
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
15μH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Datasheets
LDS0705-150M-R
Eaton-Electronics Division LDS0705-150M-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD