LDS0705-1R5M-R
Mfr.Part #
LDS0705-1R5M-R
Description
FIXED IND 1.5UH 6.17A 6.1MOHM SM
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Height :
5mm
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Current Rating (Amps) :
6.17A
DC Resistance (DCR) :
6.1mOhm
Current - Saturation :
6.67A
Depth :
7.2mm
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Weight :
453.59237mg
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.7978mm
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
RoHS Compliant
LDS0705
Test Frequency :
100kHz
Composition :
Wirewound
Current Rating :
6.17A
Min Operating Temperature :
-40°C
Max DC Current :
6.67A
Width :
7.0104mm
Inductance :
1.5μH
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Datasheets
LDS0705-1R5M-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD