LAQ2P821MELB45
Mfr.Part #
LAQ2P821MELB45
Description
CAP ALUM 820UF 20% 220V SNAP
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
2.532A @ 10kHz
Leakage Current :
1.27mA
Tolerance :
±20%
Terminal Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
2.11A @ 120Hz
Capacitance :
820µF
Length :
45mm
Ripple Current :
2.11A
Lead Pitch :
10.0076mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated DC :
220V
Diameter :
30mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Datasheets
LAQ2P821MELB45
Nichicon LAQ2P821MELB45
LAQ 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.11A 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In