KNP3WSJB-73-39R
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-39R
Description
RES 39 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
39Ohm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP3WSJB-73-39R
YAGEO KNP3WSJB-73-39R
39Ohm, 3W, Wirewound,