KNP3WSJB-73-1R3
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-1R3
Description
RES 1.3 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
1.3Ohms
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Datasheets
KNP3WSJB-73-1R3
YAGEO KNP3WSJB-73-1R3
1.3Ohms, 3W, Wirewound,