KNP3WSJB-73-0R24
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-0R24
Description
RES 0.24 OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
240mOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP3WSJB-73-0R24
YAGEO KNP3WSJB-73-0R24
240mOhm, 3W, Wirewound,