KNP3WSJB-52-62R
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-62R
Description
RES 62 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
62Ohm
Power (Watts) :
3W
Datasheets
KNP3WSJB-52-62R
YAGEO KNP3WSJB-52-62R
62Ohm, 3W, Wirewound,