KNP3WSJB-52-4R7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-4R7
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.7 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
KNP
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Package / Case :
Axial
Resistance :
4.7Ohms
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Datasheets
KNP3WSJB-52-4R7
YAGEO KNP3WSJB-52-4R7
4.7Ohms, 3W, Wirewound,