KNP3WSJB-52-330R
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-330R
Description
RES 330 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
3W
Resistance :
330Ohms
Datasheets
KNP3WSJB-52-330R
YAGEO KNP3WSJB-52-330R
330Ohms, 3W, Wirewound,