KNP3WSJB-52-200R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-200R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 200 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Number of Terminations :
2
Resistance :
200Ohm
Packaging :
Bulk
Series :
KNP
Power (Watts) :
3W
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP3WSJB-52-200R
YAGEO KNP3WSJB-52-200R
200Ohm, 3W, Wirewound,