KNP3WSJB-52-10R
Mfr.Part #
KNP3WSJB-52-10R
Description
RES 10 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
10Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP3WSJB-52-10R
YAGEO KNP3WSJB-52-10R
10Ohm, 3W, Wirewound,