KNA21400C18MA3TS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNA21400C18MA3TS
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric), Array, 10 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC 18PF 400MHZ SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Type :
Low Pass
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Attenuation Value :
20dB @ 800MHz ~ 1GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Series :
KNA, Kyocera
Values :
C = 18pF
Center / Cutoff Frequency :
400MHz Cutoff
Number of Terminations :
10
Height :
0.033 0.85mm
ESD Protection :
No
Voltage - Rated :
25V
Current :
50mA