KF85X-AD-15P-K30
Mfr.Part #
KF85X-AD-15P-K30
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Contact Material :
Brass
Voltage - Rated :
30V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Packaging :
Tray
Feature :
Grounding Indents
Published :
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Current Rating (Amps) :
2A