GM67X-CBL-304-P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GM67X-CBL-304-P
Manufacturer
Kycon
Description
CABLE MOD 8P8C JACK TO PLUG
Stock
95
In Stock :
95
Manufacturer :
Kycon
Product Category :
Gender :
Female to Male
Style :
Cat5, Industrial Environments - IP67
Mount :
CABLE
Number of Positions/Contacts :
8p8c (RJ45, Ethernet)
Current Rating :
1.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Panel Mount, Bulkhead
Voltage - Rated DC :
125V
Ratings :
IP67
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cable Type :
Round Cable
Series :
GM67X
Feature :
Circular Threaded Coupling
Connector Type :
Jack to Plug
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
20 Weeks
Length :
304mm