K13K0C-P26LFG0-0200
Mfr.Part #
K13K0C-P26LFG0-0200
Description
ODU MINI-SNAP RECEPT,INLINE,SZ.3
Voltage Rating :
300V
Current Rating :
7.5 A
Number of Positions :
26
Current Rating (Amps) :
7.5A
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Cable Opening :
0.358" ~ 0.413" (9.10mm ~ 10.50mm)
Number of Contacts :
26 Contact
Datasheets
K13K0C-P26LFG0-0200
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 26 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
K13K0C-P26LFG0-0200 Overview
K13K0C-P26LFG0-0200 Features
ODU MINI-SNAP? K series
K13K0C-P26LFG0-0200 Applications
There are a lot of ODU
K13K0C-P26LFG0-0200 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER