K13K0C-P20LFG0-0200
Mfr.Part #
K13K0C-P20LFG0-0200
Description
ODU MINI-SNAP RECEPT, INLINE, ST
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Voltage Rating :
333V
Number of Contacts :
20 Contact
Number of Positions :
20
Current Rating (Amps) :
7.5A
Cable Opening :
0.358" ~ 0.413" (9.10mm ~ 10.50mm)
Current Rating :
7.5 A
Datasheets
K13K0C-P20LFG0-0200
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 20 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
K13K0C-P20LFG0-0200 Overview
K13K0C-P20LFG0-0200 Features
ODU MINI-SNAP? K series
K13K0C-P20LFG0-0200 Applications
There are a lot of ODU
K13K0C-P20LFG0-0200 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER